19_09_2023

Informacja z posiedzenia Zarządu Powiatu w dniu 19.09.2023 r.:

Posiedzenie odbyło się po sesji Rady Powiatu.

1. Zarząd podpisał z Caritas Archidiecezji Białostockiej Aneks Nr 2/2023 do umowy Nr 1/2016  o dofinansowanie ze środków PFRON kosztów działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mońkach oraz  Aneks  Nr  1/2023  do  Umowy Nr 1/2023 o współfinansowanie kosztów działalności Warsztatu Terapii Zajęciowej w Mońkach. Aneksy dotyczą zmian Preliminarzy kosztów działalności Warsztatu na 2023 rok z podziałem na ich rodzaje oraz ustalają wysokość środków do działalności Warsztatu w okresie od 1 stycznia 2023 r. do 31 grudnia 2023 r.

2. W związku z ogłoszonym naborem uzupełniającym wniosków na dofinansowanie ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w zakresie poprawy bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu, polegających w szczególności na budowie, przebudowie lub remoncie dróg dla pieszych, dróg dla pieszych rowerów, dróg dla rowerów, przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerów, peronów przystankowych wraz z dojściami do tych peronów, Zarząd wyraził zgodę na złożenie następujących wniosków:

L.p.

Nazwa zdania

Całkowity  koszt zadania

/w zł/

1

Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu w obrębie dr. Nr 2355 B ulica Kolejowa i dr. 1416B

931 750,00

2

Budowa z rozbudową chodników w ciągu drogi pow.  Nr 1412B  ul. Augustowska i 2362B ul. Parkowa w m. Mońki wraz z przejściami dla pieszych

571 625,00

3

Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu w obrębie dr. Nr 2371 B ulica Aleja Wojska Polskiego

808 775,00

4

Budowa z rozbudową chodnika w ciągu drogi powiatowej  Nr 1415B  w miejscowości Pyzy

140 875,00

5

Budowa z rozbudową chodnika w ciągu drogi powiatowej  Nr 1849B  w miejscowości Klewianka

585 750,00

6

Przejścia dla pieszych wraz z rozbudową chodnika w ciągu drogi powiatowej  Nr 1366B  w miejscowości Sobieski

162 550,00

7

Budowa z rozbudową chodnika w ciągu drogi powiatowej  Nr 2368B  ul. Szkolna w Mońkach

296 525,00

8

Budowa z rozbudową chodnika w ciągu drogi powiatowej  Nr 1372B  w miejscowości Rekle

320 550,00

9

Poprawa bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu w obrębie dr. Nr 2358B ul. Leśna

365 500,00

 Razem

4 183 900,00

3. Zarząd, podejmując stosowną uchwałę, udzielił Panu Krzysztofowi Falkowskiemu Dyrektorowi Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Mońkach pełnomocnictwa do realizacji Programu Priorytetowego Program Regionalnego Wsparcia Edukacji Ekologicznej, w zakresie: pracownia przyrodnicza pn. „Ekoliderzy – pracownia zielonych innowacji”, w tym podejmowania wszelkich czynności w imieniu Powiatu Monieckiego związanych z realizacją programu i umowy zawartej z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Białymstoku - organizatorem naboru konkursowego przedsięwzięcia, a w szczególności do:

1) wdrożenia programu;

2) składania oświadczeń woli i wiedzy w związku ze złożonym wnioskiem i realizacją programu;

3) przeprowadzenia, zgodnie z właściwymi przepisami, procedury zakupów;

3) rozliczenia i sprawozdawczości w związku z realizacją w/w umowy.

4. Zarząd podjął uchwałę w sprawie zmian w budżecie powiatu na 2023 rok. Zmiany dotyczą:

1) zmniejszenia rezerwy ogólnej budżetu powiatu w dz. 758 – Różne rozliczenia, rozdz. 75818 – Rezerwy ogólne i celowe o kwotę 6.568 zł i  jednocześnie zwiększenia planu wydatków Starostwa Powiatowego w Mońkach o ww. kwotę, z tego:

a) dz. 700 – Gospodarka mieszkaniowa, rozdz. 70005 – Gospodarka gruntami i  nieruchomościami o kwotę 2.768 zł w celu zabezpieczenia planu wydatków na podział działki nr 1371/7 w obrębie ewidencyjnym Downary w gminie Goniądz oraz sporządzenie operatu szacunkowego określającego wartość działki leśnej,

b) dz. 750 – Administracja publiczna, rozdz. 75020 – Starostwa powiatowe o kwotę 3.800 zł na wydatki związane z opłaceniem kosztów kursów operatorskich pracowników Wydziału Dróg.

2) przeniesień w planie wydatków między paragrafami w dz. 754 – Bezpieczeństwo publiczne i ochrona przeciwpożarowa, rozdz. 75411 – Komendy powiatowe Państwowej Straży Pożarnej (zadania zlecone) na kwotę 141.251 zł dokonuje się na wniosek Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Mońkach. Powstałe oszczędności przeznacza się na wypłatę dodatków za nadgodziny, odprawy emerytalnej, nagród uznaniowych oraz pozostałych należności dla funkcjonariuszy, a także na wydatki związane z usługami zdrowotnymi i zwiększeniem odpisu na ZFŚS, zgodnie z pismem Nr PF-0761.5.2023.EJ z dnia 14.09.2023r.

3) przeniesień w planie wydatków między paragrafami w dz. 852 – Pomoc społeczna, rozdz. 85202 – Domy pomocy społecznej na kwotę 3.200 zł dokonuje się na wniosek Dyrektora Domu Pomocy Społecznej „Dom Kombatanta” w Mocieszach. Powyższe zmiany w planie finansowym jednostki umożliwią opłacenie kosztów związanych z usługami zdrowotnymi oraz telekomunikacyjnymi, zgodnie z pismem dyrektora Nr DPS,3012-4/2023 z dnia 14.09.2023r.

4) przeniesienia między paragrafami w planie wydatków Starostwa w dz. 750 – Administracja publiczna, rozdz. 75075 – Promocja jednostek samorządu terytorialnego na kwotę 115 zł w celu zabezpieczenia planu wydatków na opłacenie kosztów ubezpieczenia uczestników wyjazdu w ramach projektu „Kultywowanie tradycji ludowych i promocja przedsiębiorczości wiejskiej oraz zaczerpnięcie dobrych praktyk w zakresie produktu lokalnego jako szansy na rozwój obszarów wiejskich Powiatu Monieckiego”.

5. Zarząd podjął uchwałę w sprawie planu finansowego dla rachunku środków z Funduszu Przeciwdziałania COVID-19.

6. W punkcie Różne sprawy:

1) Zarząd, na wniosek Komisji Przetargowej powołanej do przeprowadzenia postępowania o udzielanie zamówienia publicznego na Poprawę efektywności energetycznej w budynkach Samodzielnego Publicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej w Mońkach w formule „zaprojektuj i wybuduj”, dokonał wyboru oferty Nr 1 Przedsiębiorstwa Usługowo – Budowlanego Sanbud Sp. z o. o.  Sienkiewicze 3, 16-070 Choroszcz z ceną ofertową za realizację zamówienia 12 700 000 zł brutto oraz zatwierdził wzór zawiadomienia o wyborze oferty na podstawie art. 253 ustawy Pzp.

W przedmiotowym postępowaniu prowadzonym w trybie podstawowym na podstawie art. 275 pkt 2 z możliwością prowadzenia negocjacji wpłynęła 1 oferta:

- oferta Nr 1 Przedsiębiorstwo Usługowo – Budowlane Sanbud Sp. z o. o. Sienkiewicze 3, 16-070 Choroszcz z ceną ofertową za realizację zamówienia - 12 750 000 zł brutto, doświadczenie Kierownika Budowy 4 zadania, doświadczenie Projektanta – 3 dokumentacje projektowe.

Na podstawie art. 289 ust. 1 ustawy Pzp zaproszono Wykonawcę do negocjacji.  Negocjacji podlegało kryterium cena. W wyniku negocjacji Wykonawca złożył ofertę dodatkową:

- Przedsiębiorstwo Usługowo – Budowlane Sanbud Sp. z o. o.  Sienkiewicze 3, 16-070 Choroszcz z ceną ofertową za realizację zamówienia - 12 700 000 zł brutto.

Po przeprowadzeniu negocjacji i złożeniu oferty dodatkowej Komisja dokonała badania i oceny oferty dodatkowej.

Wybrana oferta spełnia warunki określone w SWZ, jest zgodna z przepisami ustawy Pzp i jako jedyna oferta jest ofertą najkorzystniejszą w przedmiotowym postępowaniu.

2) Ponadto Zarząd postanowił zwrócić się z wnioskiem do Burmistrza Goniądza o dokonanie zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego Gminy Goniądz dla nieruchomości oznaczonej nr geodezyjnym 1365/2 (Koszarka) położonej w obrębie Downary, gmina Goniądz.

Powiat Moniecki jest właścicielem ww. nieruchomości. Nieruchomość ta w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego gminy Goniądz stanowi teren zamknięty. Zgodnie z Decyzją nr 14 Ministra Infrastruktury z dnia 18.09.2020 r. w sprawie terenów zamkniętych, przez które przebiegają linie kolejowe ww. działka nie została wymieniona w załączniku do tej decyzji. Ponadto Agencja Mienia Wojskowego nie rości praw do ww. działki. W związku z tym zmienił się charakter nieruchomości, a co za tym idzie konieczność uregulowania zapisów w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego Gminy Goniądz. Wnioskowane przeznaczenie nieruchomości: pod tereny rekreacyjno - wypoczynkowe wraz z infrastrukturą towarzyszącą i usługi turystyczne.

Metryka strony

Udostępniający: Starostwo Powiatowe w Mońkach

Wytwarzający/odpowiadający: Biuro Rady

Data wytworzenia: 2023-09-19

Wprowadzający: Anna Jóźwicka

Data modyfikacji: 2023-10-06

Opublikował: Anna Jóźwicka

Data publikacji: 2023-10-06