Posiedzenie Zarządu - 24.01.2007
Na posiedzeniu Zarządu z dnia 24 stycznia 2007 r.:
1. Zarząd Powiatu dokonał najkorzystniejszej oferty o udzielenie zamówienia publicznego na “Dostawę paliw płynnych i olejów silnikowych do samochodów służbowych Starostwa Powiatowego. W przedmiotowym postępowaniu ocenie podlegała jedna przedmiotowe oferta” Przedsiębiorstwa - Produkcyjno – Handlowo- Usługowe “LTL” sp. z o.o. 15-399 Białystok, ul. Składowa 12, z cenami ofertowymi; część 1: etylina 98 – 3,88 zł/l brutto, część 2:etylina 95 – 3,64zł/l brutto, cześć 3: olej napędowy – 3,60 zł/l, cześć 4: olej silnikowy Selektol Specjal – 8,17 zl/l brutto, część 5: olej silnikowy Orlen Classic – 10,47 zł/l, część 6: olej do mieszanek paliwowych LUX 10 – 6,86 zł/l brutto. Złożona oferta nie przekraczała kwoty jaką zamawiający zamierza przeznaczyć na sfinansowanie tego zamówienia.
Ogółem cena oferty wynosi 6652700 zł (brutto) z przemnożenia ilości szacunkowych poszczególnych materiałów przez oferowane ceny jednostkowe. Na sfinansowanie tego zamówienia przeznaczono 6748900zł brutto). Wybrana oferta spełnia warunki określone przez Zamawiającego i jest zgodna z przepisami ustawy Prawo zamówień publicznych.
2. Zarząd Powiatu zapoznał się z wnioskiem wynajęcia garaży będących w trwałym zarządzie Powiatowego Urzędu Pracy położonych w Mońkach przy ul. Wyzwolenia 22 dotychczasowym najemcom. Ponieważ propozycja zawarcia umów wynajęcia garaży, określa termin na okres 2 lat, zgoda Zarządu Powiatu w Mońkach nie jest wymagana
3. Zarząd Powiatu zapoznał się z pismem firmy MITEX w Warszawie ul. Postępu 5a z dnia 16.01. 2007r. w sprawie “Przedsądowego wezwania do zapłaty “ wierzytelności obejmujących wynagrodzenia za roboty budowlane krytej pływalni w Mońkach w kwocie 717 626,96 złotych wraz z ustalonymi odsetkami od dnia wymagalności do dnia zapłaty. Wykonawcą Krytej Pływalni w Mońkach, zgodnie z zawartą umową, było Przedsiębiorstwo Budowlane “JAZ- BUD” sp. z o.o. Któremu zamawiający Zarząd Powiatu w Mońkach zapłacił wynagrodzenie wynikające z umowy, jako jedynemu wykonawcy ( zgodnie ze złożonym przez “JAZ – BUD” sp. z o.o. Oświadczeniem całość robót było wykonane we własnym zakresie) o czym zapewnił Kierownik Wydziału Architektury, Urbanistyki i Inwestycji Pan Marek Minkiewicz. Zarząd postanowił wystosować pismo do JAZ- BUD sp. z o.o. Z prośbą o złożenie wyjaśnień w związku ze złożonym przez MITEX “ Wezwaniem do zapłaty”.
4. W następnej kolejności Zarząd Powiatu zapoznał się z podziałem środków na przedsięwzięcia kulturalne o zasięgu powiatowym. Zarząd przeznaczył na te zadania kwotę 18 000 złotych i przyjął ją do realizacji w budżecie powiatu. Kalendarz imprez kulturalnych oraz kwoty dofinansowania przez Zarząd powiatu zostały ustalone na wspólnym spotkaniu władz powiatu monieckiego z Dyrektorami Ośrodków Kultury działających na terenie powiatu.
5. W następnym punkcie odbyło się spotkanie z burmistrzami i wójtami dotyczące przeznaczenia środków na modernizacje dróg powiatowych, oraz omówienie Strategi rozwoju powiatu monieckiego.
W pierwszej kolejności został przedstawiony przez pracownika starostwa powiatowego – Pawła Dąbrowskiego plan strategii rozwoju powiatu Monieckiego. Celem tej strategi jest próba połączenia celów strategicznych i działań gmin z terenu powiatu monieckiego oraz zadań powiatu w odniesieniu do krajowych i wojewódzkich strategicznych dokumentów planistycznych: narodowych strategicznych Ram Odniesienia 2007-2013( Narodowej Strategii Spójności), Strategii Rozwoju Województwa Podlaskiego do 2020 roku, w odniesieniu do możliwości finansowania inwestycji ze Środków Unii Europejskiej. Podstawowymi zadaniami strategii rozwoju jest: analiza i ocena aktualnej sytuacji, identyfikacja problemów, stworzenie podstaw do wytyczenia perspektywicznych kierunków działań zmierzających do poprawy istniejącego stanu poprzez zoptymalizowanie wykorzystania środków finansowych, stymulowania lokalnej gospodarki i tworzenia warunków dla inwestycji kapitału lokalnego i zewnętrznego. Plan tworzenia Strategii:
Etap I – opracowanie podstawowych informacji o powiecie, charakterystyka poszczególnych gmin
Etap II – Ocena sytuacji społeczno – gospodarczej wraz z statystyką oparta na danych GUS, oraz z danymi z poszczególnych gmin,
Etap III – wypracowanie Analizy SWOT,
Etap IV – określenie misji, celów i priorytetów rozwoju powiatu.
Następnie ustalono, iż podział środków na modernizacje i remonty dróg powiatowych w poszczególnych gminach będzie odbywał się według poniższych wskaźników:
80% - długość dróg powiatowych na terenie gminy
20% - liczba mieszkańców gminy
Zarząd przeznaczy na ten cel 700 000 zł.
Połowę środków przypadających na gminę Zarząd przeznaczy na modernizację i remonty dróg powiatowych w tej gminie bezwarunkowo. Natomiast drugą połowę przypadającą na gminę przeznaczy w całości lub części, w kwocie równej wydatkom poniesionym przez gminę na powyższe cele. Środki pozostałe w wyniku mniejszego zaangażowania finansowego gmin Zarząd rozdysponuje, stosując powyższy warunek, na inwestycje drogowe w innych gminach.
6. Następnie Członkowie Zarządu powołali Uchwałą Nr 8/9 /07 nowy skład rady Fundacji na Rzecz Rozwoju Powiatu Monieckiego w osobach:
1. Adam Sieńko
2. Jan Ciborowski
3. Sławomir Marek Ciesielski
4. Zbigniew Dembowski
5. Mirosław Worona
6. Andrzej Rafało
7. Stanisław Linko
8. Mirosław Jóźwicki
9. Łucja Supińska
7. Zarząd Powiatu przyjął projekt regulaminu określającego wysokość oraz szczegółowe warunki przyznawania nauczycielom dodatków: motywacyjnego, funkcyjnego i za warunki pracy oraz innych składników wynagradzania, kryteria i tryb przyznawania nagród dla nauczycieli za ich osiągnięcia dydaktyczno- wychowawcze, a także wysokość oraz szczegółowe zasady przyznawania i wypłacania dodatku mieszkaniowego. wynagradzania nauczycieli na 2007 przyjęty projekt zostanie przedstawiony radym na najbielszej Sesji Rady Powiatu.
8. W następnej kolejności Zarząd podjął decyzję o zawarciu umowy na publikowanie materiału promocyjnego w formie dodatku “Powiaty” Gazety Współczesnej z częstotliwością raz na kwartał.
Metryka strony